Правила перевезення неповнолітніх

Хоча Цивільним Кодексом України передбачено право на вільний самостійний виїзд підлітків віком 16 та 17 років за межі країни, але, у більшості країн Євросоюзу самостійно перетинати кордон дозволено лише з 18 років (а до цього віку лише із дорослим представником), то ж, на практиці стається безліч випадків, коли дитину на кордоні Україна випускає, а Польща не впускає.
На жаль, українське законодавство в питанні прав підлітків відрізняється від європейського. В ЄС вони вважаються дітьми, які потребують нагляду.
Стається багато ситуацій, коли перевізнику виписують штрафи за те, що він везе дитину без супроводу представника. Затримують автобус на кордоні, до тих пір, поки представник дитини особисто не приїде на кордон, щоб її забрати, або, навіть <<знімають>> з рейсу одного з водіїв, аби той супроводив дитину додому, і автобус далі з одним водієм, що залишився, не може виконувати рейс.
Враховуючи вищевказане, та з метою уникнення непорозумінь з неповнолітніми пасажирами, повідомляємо про те, що ми не перевозимо дітей віком 16 та 17 років без супроводу дорослого представника. Тому, просимо Вас врахувати це, коли купуєте квитки через онлайн-сервіси самостійно. Такі квитки поверненню не підлягатимуть.